افزونه جلالی را نصب کنید. 13 رجب 1442 Wednesday, 24 February , 2021 تعداد دیدگاهها : 4×
فرمانده سپاه حضرت ثامن الحجج علیه السلام مطرح کرد؛

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گام موثری در جهت سلامتی مردم توسط نیروهای مخلص بسیجی

شناسه : 508 22 نوامبر 2020 - 23:38 ارسال توسط : نویسنده : ساراپیرانه
سرهنگ دوم پاسدار رضا امجدی، گفت: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با کمک کادر درمانی و بسیج، اسکن کامل محله محور را خانه به خانه انجام می دهیم و بیمار یابی دقیقی اتفاق خواهد افتاد. بخشی از بدنه جامعه را محرومین تشکیل داده و هزینه پایش و درمان بیماری را ندارند. با نگاه اینکه در جامعه اسلامی زندگی می کنیم و نباید بی تفاوت بشیم، بسیج در جهت شناسایی این افراد به همراهی کادر درمان به محله ها رفته و توصیه نامه های بهداشتی را در اختیار آنان قرار خواهد داد. اگر افرادی به بیماری مبتلا گردیده و امکان قرنطینه خانگی برای آن ها نباشد به بیمارستان انتقال داده خواهند شد؛ نیز مورد حمایت از بسته های معیشتی اعم از میوه و آب میوه قرار می گیرند.
طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گام موثری در جهت سلامتی مردم توسط نیروهای مخلص بسیجی
پ
پ

به گزارش آفتاب ری، سرهنگ دوم پاسدار رضا امجدی” فرمانده سپاه حضرت ثامن الحجج علیه السلام شهرستان پاکدشت ” در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار در تبیین برنامه و اقدامات بسیج سپاه حضرت ثامن الحجج(ع) شهرستان پاکدشت در هفته بسیج، اظهارداشت: زمانی که بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را دادند در فکر کسی خطور نمی کرد که بسیج ظرف مدت کوتاهی به شجره طیبه تبدیل شود و روز به روز میوه های این شجره به بار نشست و همگان را خیره کند؛ اما این اتفاق رخ داد. امروز ۴۱ سال از عمر بسیج می گذرد و شاهد حضور بسیج در عرصه های مختلف اعم از جنگ تحمیلی، در عرصه های اقتصادی، سازندگی، مقابله با جنگ نرم جبهه دشمنان ، عرصه های علمی، فرهنگی، ورزشی و در هر زمان که آسایش ، امنیت و سلامت مردم مورد تهدید واقع شده بسیج وارد صحنه شده است.

وی در ادامه، تصریح کرد: آن جا که ولی امر مسلمین اشاره کردند ، بسیج خودش را مخاطب اشاره و اشاره را فرمان تلقی نمود و به میدان آمد و بر مبنای نظر امام مسلمین حرکت کرد. امروز همگان اذعان دارند درهر دولت و با هر خط فکری که آن دولت داشت، بسیج در جهت خدمت به مردم و در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی وارد عرصه گشت و به عنوان الگویی درکشور، منطقه و عالم به صورت مجموعه هایی خودجوش مبدل شد. الهامی که از بسیج در منطقه گرفته شده جریانی مانند حزب الله لبنان، انصار الله یمن و دیگر مجموعه های انقلابی که در منطقه بروز و ظهور داشتند، خط فکری خود را از بسیج گرفتند.

سرهنگ دوم پاسدار رضا امجدی در رابطه با ویروس منحوس کرونا که نه تنها کشور بلکه عالم را درگیر نموده و روال عادی زندگی و سلامت جوامع و ملت هارا به خطر انداخته، اشاره کرد: دولت ها واکنش های متفاوتی را در برابر این ویروس داشتند و بعضا به ستوه آمدند، ولی کشور ایران با اشارت نائب امام زمان (عج) و نیز وحدت و انسجامی که بین مردم عزیز و بسیجیان در خط مقدم ایجاد گردید، اتفاقات خوبی در جهت حرکت همدلی و با نگاه برادری و مساوات رقم خورد.

این فرمانده سپاه از حضور بسیجیان پاکدشت در روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا که فضا نگران کننده و خوبی در دل های مردم ایجاد شده بود خبر داد و گفت: در جهت گندزدایی و ضدعفونی کردن مدارس، مساجد، محلات، تولید اقلام بهداشتی اعم از ماسک، ژل، محلول ضدعفونی کننده اقدامات شایسته ای را انجام دادند و نگذاشتند مردم به مضیقه بیفتند. ۵ مرحله جمع آوری و توزیع کمک مومنانه بین نیازمندان که قریب به ۵۰ هزار بسته در عید غدیر، سال تحصیلی و ایام ربیع اتفاق افتاد. در شناسایی محرومین و دستگیری از آن ها بصورت غیر متمرکز حوزه های بسیج و هئیت های مذهبی به صحنه آمدند و هر مجموعه ای به شیوه محله محور انجام داد.

ایشان در رابطه با حضور بسیجیان در مراکز درمانی، اشاره کرد: بعد از دیدار مقام معظم رهبری با کادر درمان و اشارت ایشان مبنی بر اینکه جوانان متدین به میدان بیایند، بسیجیان پاکدشت در مراکز درمانی حضور پیدا کردند تا فشار جسمانی، روحی کادر درمان را آزرده نسازد.

وی، عنوان کرد: در هفته بسیج با توجه به مصادف شدن آن به ویروس منحوس کرونا، برنامه ها را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهیم کرد. از جمله اقدامات هفته بسیج فضا سازی شهرستان پاکدشت، تجلیل از فرماندهان و پیشکسوتان بسیجی، مانورهای سلامت در مراکز درمانی و محلات، توزیع اقلام بهداشتی ، ماسک، ژل ضدعفونی کننده ، کمک های مومنانه و دستگیری از محرومین، گلباران قبور شهدا، دیدار با ائمه جمعه شهرستان با حضور فرماندهان بسیج و گزارشی از عملکرد بسیج به ایشان ، افتتاح مجموعه آموزشی، حوزه و برخی گردان ها می باشد.

سرهنگ دوم پاسدار رضا امجدی در رابطه با طرح عظیم شهید حاج قاسم سلیمانی، توضیح داد: با کمک کادر درمانی و بسیج، اسکن کامل محله محور را خانه به خانه انجام می دهیم و بیمار یابی دقیقی اتفاق خواهد افتاد. بخشی از بدنه جامعه را محرومین تشکیل داده و هزینه پایش و درمان بیماری را ندارند. با نگاه اینکه در جامعه اسلامی زندگی می کنیم و نباید بی تفاوت بشیم، بسیج در جهت شناسایی این افراد به همراهی کادر درمان به محله ها رفته و توصیه نامه های بهداشتی را در اختیار آنان قرار خواهد داد. اگر افرادی به بیماری مبتلا گردیده و امکان قرنطینه خانگی برای آن ها نباشد به بیمارستان انتقال داده خواهند شد؛ نیز مورد حمایت از بسته های معیشتی اعم از میوه و آب میوه قرار می گیرند. بسیج در این طرح گام موثری را در جهت سلامتی مردم بر خواهد داشت.

ساراپیرانه

انتهای متن/*

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت ارم خبر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.