افزونه جلالی را نصب کنید. 12 ربيع أول 1444 Friday, 7 October , 2022 تعداد دیدگاهها : 4×
نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی:

فعالیت بخش خصوصی در حوزه معادن هم در افزایش تولید و هم رشد صادرات موثر است

شناسه : 3288 20 آوریل 2022 - 15:23 ارسال توسط :
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نقش تاثیرگذار بخش خصوصی در رشد، توسعه و صادرات معادن کشور افزود: فعالیت بخش خصوصی در حوزه معادن هم در افزایش تولید و هم رشد صادرات موثر است.
فعالیت بخش خصوصی در حوزه معادن هم در افزایش تولید و هم رشد صادرات موثر است
پ
پ

به گزارش ارم خبر، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نقش تاثیرگذار بخش خصوصی در رشد، توسعه و صادرات معادن کشور افزود: فعالیت بخش خصوصی در حوزه معادن هم در افزایش تولید و هم رشد صادرات موثر است.

فرهاد بشیری نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد نامناسب نهادهای دولتی و شبه دولتی در واگذاری‌ها و همچنین انحصار در معادن کشور و نقش مجلس و نمایندگان و فعالان بخش خصوصی در این زمینه گفت: در کشورها ما در بخش معادن سرمایه های خوبی وجود دارد. بنابراین هم دولت و هم مجلس وظیفه دارند برای استفاده از معادن برنامه ریزیهای دقیقی انجام دهند.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد در خصوص بهره برداریها از معادن آنچه که نیاز است به خوبی اقدام نمی شود، تصریح کرد: متاسفانه چه برای مصرف داخلی و چه برای صادرات معادن برنامه های دقیقی در کشور مشاهده نمی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در این زمینه باید با یک برنامه ریزی دقیق، علمی و کارشناسانه صورت گیرد تا از این نعمات خدادادی به خوبی استفاده شود.

بشیری با اشاره به ضرورت فعالیت بخش خصوصی در حوزه معادن اظهار داشت: دستگاههای دولتی هم در جایگاههای خود باید به نحوی برنامه ریزی کنند که هم منافع مردم محفوظ بماند و هم بخش خصوصی در این عرصه فعال شود.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار بخش خصوصی در رشد، توسعه و صادرات معادن کشور افزود: فعالیت بخش خصوصی در حوزه معادن هم در افزایش تولید و هم رشد صادرات موثر است.

نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین بالادستی کشور و همچنین فرمایشات امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری بر فعالیت بخش خصوصی تاکید دارد.

بشیری افزود: همه امور نباید در دست دولت باشد و باید بخش خصوصی در این زمینه فعالیت داشته باشد چرا که دولت در حوزه اقتصادی زیاد توفیق ندارد.

وی افزود: باید زمینه فعالیت بخش خصوصی از سوی دولت بخصوص در بخش معادن فراهم شود و در این زمینه سیاستگذاریهای مناسب صورت گیرد. مجلس و دولت هم در این زمینه به وظایف خود در عرصه قانونگذاری و اجرا کمک کننده باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر استفاده از ظرفیت های داخلی تاکید کرد: فعالیت های اقتصادی باید با برنامه ریزی و قوت بیشتری دنبال شود اما کارنامه عملکرد مسئولین در گذشته نشان می دهد که در این زمینه با برنامه حرکت نمی کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت ارم خبر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.