افزونه جلالی را نصب کنید. 14 رجب 1442 Thursday, 25 February , 2021 تعداد دیدگاهها : 4×
فعال اجتماعی مطرح کرد؛

مشکلات مالی از مهم ترین دلایل طلاق

شناسه : 512 23 نوامبر 2020 - 0:06 ارسال توسط : نویسنده : ساراپیرانه
از عوامل طلاق بی اعتمادی مرد به زن و احیانا خیانت زنان به شوهران به دلیل بی ایمانی و عدم توجه به آموزه های انسانی و اسلامی و عدم تامین زن از لحاظ مالی و عاطفی می باشد ولی مهم تریم دلیل که به طلاق می انجامد، مشکلات مالی است.
مشکلات مالی از مهم ترین دلایل طلاق
پ
پ

بر اساس فعالیت پژوهشی که اخیرا بدست آوردم بیشترین دلایل آمار طلاق خانم ها تنوع طلبی آقا، بیکاری ونیز اضطراب و تشویش ناشی از بیکاری که احیانا با عدم وجود اعتقادات دینی؛ منجر به روی آوری به مشروبات الکلی و مواد مخدر می شود. از عوامل دیگر طلاق بی اعتمادی مرد به زن و احیانا خیانت زنان به شوهران به دلیل بی ایمانی و عدم توجه به آموزه های انسانی و اسلامی و عدم تامین زن از لحاظ مالی و عاطفی می باشد.
ولی مهم ترین دلیل که به طلاق می انجامد، مشکلات مالی است . با این حال درصد قابل توجهی از خانم هایی که طلاق گرفتند از زندگی خود رضایت نداشته و بقیه رضایتی نسبی داشتند. طلاق عاطفی نیز پدیده دیگری از جلوه های خطا و آسیب اجتماعی است از اینرو به دلیل عدم ثبت اینگونه طلاق ها؛ محاسبات آماری طلاق را دچار اشکال می نماید.
اصلاح این وضعیت راه کارهای بسیاری دارد که در قدم آغازین به خود زوج و زوجه بستگی دارد که رعایت اخلاق و تقوی و دلبستگی خود را به خانواده را افزایش داده و هریک جهت استحکام زندگی خود تلاش بیشتر بنمایند و نیز آستانه تحمل خود را افزایش دهند . بی تردید طلاق بازتاب های ترمیم ناپذیری را در پی خواهد داشت که مهمترین آنها، اثرات جبران ناپدیر آن در فرزندان طلاق خواهد بود که جای بحث وسخن بسیار است. سابقا زندگی های سنتی با دیانت زوجین از آرامشی دلپذیر و استمرار برخوردار بود و طلاق کم تر دیده می شد و آن را امری ناپسند می شمردند و بزرگتر ها وریش سفیدهای فامیل اختلافات را برطرف می کردند اما امروزه با وجود مشکلات مالی و اقتصادی و سبک زندگی متفاوت و مدرنیزم و فزونی اختلالات روانی و… دیگر طلاق رفتاری ناهنجار و غیر معمول و آخرین تیر ترکش اصلاح خانواده و راه حل مناقشات زوجین تلقی نمی گردد.

آمار طلاق در ایران رو به رشد و تاسف آور است لذا ضروری است که با استعانت از متخصصان برای آن چاره اندیشی شود و راه کارهای عملی جلوگیری از طلاق شتابزده و بدون تامل؛ به درستی تبیین گردد، شاید به جرات بتوان آموزش های دوره متوسطه که بدون کسب مهارتهای زندگی سالم و اسلامی است و پرداختن و رجوع به سنتها است را عامل ناهنجاریها در مساله طلاق زودرس دانست در صورتی که بنظر می رسد باید زمان بیشتری به مهارت های رفتاری در زندگی و آموزش اخلاق پرداخته شود.

به قلم: ساراپیرانه

این مطلب بدون برچسب می باشد.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت ارم خبر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.